Технологія улаштування буронабивних паль

У ґрунті проходять свердловину обертальним способом буріння. Буріння обертальним способом виконується долотами, суцільним вибоєм. Обертання бурового снаряда ініціює дуже малі величини прискорень, що передаються масиву ґрунту і розташованим поруч будівель, тому при влаштуванні буронабивних паль будівлі не отримують додаткових осадів. У процесі буріння застосовується глинистий розчин, який чинить гідростатичний тиск на стінки свердловини, оберігаючи їх тим самим від обвалення. Крім того, висхідним потоком глинистого розчину частки розбуреного ґрунту виносяться на поверхню. Після виготовлення свердловини в неї опускається арматурний каркас буронабивної палі, який в залежності від виду зовнішнього навантаження може встановлюватися по всій довжині палі, на частині її довжини або тільки у верху для зв’язку з ростверком. При заповненні буронабивної палі бетоном проводиться вилучення бетонолітної труби. (Конц заглиблений на 1м) Інший метод бетонування полягає у використанні бетононасосу, на вибій свердловини опускається бетоновод і бетононасос під тиском закачує бетон в свердловину, бетоновод весь час залишається в початковому положенні і витягується тільки після закінчення бетонування, що визначається повним витісненням глинистого розчину з та появою чистого бетону на поверхні.

Переваги технології буронабивних паль:

  • Відсутність при встановленні пальових фундаментів динамічних впливів на навколишні будівлі та споруди (мала вібрація при проведенні бурових робіт, що практично виключає деформацію та струс ґрунтів) робить цю технологію прийнятною для проведення робіт як у складних геологічних умовах, так і у високощільній міській забудові.
  • Буронабивні палі не руйнують існуючі комунікації.
  • Буронабивні палі можна використовувати як огороджувальні конструкції котлованів – це дозволяє не порушувати основи під сусідніми, близько розташованими об’єктами.
  • Важливою перевагою буронабивних паль є здатність витримувати підвищені навантаження, що дозволяє зводити висотні будинки.
  • Відсутність порожнин у тілі буронабивної палі з одночасним ущільненням стінок свердловини досягається за допомогою регульованої подачі бетону (бетон подається під тиском). Несучі здібності у них помітно вищі, ніж у традиційних забивних (що зменшує кількість паль порівняно із забивними).
  • На етапі будівельно-монтажних робіт основною перевагою є суттєве скорочення термінів будівництва, що є актуальним як для інвестора, так і для підрядника.
  • Застосування технології буронабивних паль зменшує обсяг земляних робіт, скорочує кількість арматури, зменшує кількість паль. Мобільність бурової техніки забезпечує високі темпи робіт: скорочується тривалість пальових робіт, і будівництво коштує дешевше.